-->

Παρασκευή, 24 Απριλίου 2015

COMICDOM CON ATHENS 2015 πρόγραμμα




ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ   COMICDOM CON ATHENS 2015


Παρασκευή 24 Απριλίου

11:00 – 13:00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ • Γκαλερί Νίκος Χατζηκυριάκος-Γκίκας, 1ος όροφος
11:00 – 13:00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ • Γκαλερί Νίκος Χατζηκυριάκος-Γκίκας, 1ος όροφος
13:00 – 18:00 EVENT: SURVIVING THE WOODS YEAR ONE • Seminar Room, 6os όροφος
14:45 – 16:15 ΠΡΟΒΟΛΗ: MARIA AND I • Φουαγιέ, 2ος όροφος
15:00 – 15:30 EVENT: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΝΕΩΝ ΤΙΤΛΩΝ • Θέατρο, 2ος όροφος
15:30 – 17:00 PANEL: ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗ ΒΙΒΛΟ ΤΟΥ CROWDFUNDING • Θέατρο, 2ος όροφος
16:30 – 17:30 WORKSHOP: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΣΔΑΓΛΗΣ • Seminar Room, 4ος όροφος
17:30 – 19:00 EVENT: MASTERCLASS – ΣΠΥΡΟΣ ΟΡΝΕΡΑΚΗΣ • Θέατρο, 2ος όροφος
18:15 – 19:15 PANEL: ΠΟΛΩΝIΚΑ COMICS – ΤΑ… ΑΛΛΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΑ • Seminar Room, 6os όροφος
19:00 – 19:50 WORKSHOP: PETER SNEJBJERG • Seminar Room, 4ος όροφος
19:15 – 20:30 ΠΡΟΒΟΛΗ: SHE MAKES COMICS • Θέατρο, 2ος όροφος
21:00 – 22:00 EVENT: ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΚΟΜΙΚΣ • Θέατρο, 2ος όροφος




Σάββατο 25 Απριλίου


11:00 – 12:30 ΠΡΟΒΟΛΗ: MARIA AND I • Φουαγιέ, 2ος όροφος
12:00 – 12:50 WORKSHOP: PATRICE KILLOFFER • Seminar Room, 4ος όροφος
12:45 – 15:45 EVENT: SURVIVING THE WOODS YEAR ONE • Seminar Room, 6os όροφος
12:45 – 14:45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ • Φουαγιέ, 2ος όροφος
13:00 – 16:00 Q&A + SIGNING: SHALVEY, SNEJBJERG, BELLAIRE, FARINAS • Θέατρο, 2ος όροφος
16:00 – 16:50 WORKSHOP: BARBARA STOK • Seminar Room, 4ος όροφος
16:00 – 17:30 Q&A: CHRISTIAN COTEY • Seminar Room, 6os όροφος
16:15 – 18:00 PANEL: COMICS, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ • Θέατρο, 2ος όροφος
17:00 – 17:50 WORKSHOP: SOLOUP • Seminar Room, 4ος όροφος
17:45 – 19:15 ΠΡΟΒΟΛΗ: MARIA’S JOURNEY • Seminar Room, 6os όροφος
17:45 – 19:15 ΠΡΟΒΟΛΗ: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ • Seminar Room, 6os όροφος
19:30 – 20:30 PANEL: ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ • Seminar Room, 6os όροφος
19:30 – 21:30 EVENT: COMICDOM COSPLAY 2015 • Θέατρο, 2ος όροφος






Κυριακή 26 Απριλίου



11:00 – 13:00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ • Γκαλερί Νίκος Χατζηκυριάκος-Γκίκας, 1ος όροφος
12:30 – 13:00 ΠΡΟΒΟΛΗ: STAR WARS – ΓΙΝΕ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ • Φουαγιέ, 2ος όροφος
13:00 – 14:00 ΠΡΟΒΟΛΗ: Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ – ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ • Φουαγιέ, 2ος όροφος
13:00 – 15:00 Q&A + SIGNING: KILLOFFER, STOK, GALLARDO • Θέατρο, 2ος όροφος
13:00 – 13:50 WORKSHOP: JORDIE BELLAIRE • Seminar Room, 4ος όροφος
14:00 – 14:50 WORKSHOP: DECLAN SHALVEY • Seminar Room, 4ος όροφος
14:00 – 15:00 PANEL: ΑΠΟ ΤΟ ΛΟΓΟΤΕΧΝΗΜΑ ΣΤΟ GRAPHIC NOVEL • Seminar Room, 6os όροφος
15:00 – 15:50 WORKSHOP: ΤΑΣΟΣ ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗΣ • Seminar Room, 6ος όροφος
15:00 – 16:30 PANEL: TIPS, TRICKS, AND USEFUL INFORMATION ABOUT COSPLAY •Seminar Room, 4ος όροφος
15:00 – 17:00 EVENT: COMIC JAM • Φουαγιέ, 2ος όροφος
15:30 – 17:00 PANEL: Η ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ SUPERHEROES (NEW PAIR OF TIGHTS) •Θέατρο, 2ος όροφος
16:00 – 16:50 WORKSHOP: ULISES FARINAS • Seminar Room, 6ος όροφος
16:45 – 17:45 PANEL: COLLECTORS HAVE ISSUES • Seminar Room, 4os όροφος
17:00 – 17:50 WORKSHOP: ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΑΛΑΤΗΣ & ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ • Seminar Room, 6ος όροφος
17:00 – 17:30 ΠΡΟΒΟΛΗ: MADE ORDINARY EXTENDED PREVIEW • Θέατρο, 2ος όροφος
18:00 – 20:00 EVENT: MAKE MINE BLANK VARIANTS • Θέατρο, 2ος όροφος
20:30 – 21:30 ΠΡΟΒΟΛΗ: COMICDOM, THE DOCUMENTARY • Θέατρο, 2ος όροφος